فراخوان :: ارزش افزوده

اطلاعیه ثبت نام مرحله دوم
 
زمان ارسال 10:55:49  
 تعداد مشاهده  21280 بازدید  
 

بسمه‌تعالي

  اطلاعيه بسيار مهم

 مرحله دوم ثبت نام در نظام ماليات بر ارزش افزوده

 
در اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده و بر اساس توافقات بعمل آمده با شوراي اصناف كشور و پيرو اطلاعيه مشترك صادره (درج شده در جرايد كثيرالانتشار بهمن ماه 1387) بدينوسيله فعالان اقتصادي مشمول مرحله دوم ثبت نام و اجراي نظام ماليات بر ارزش افزوده به شرح زير اعلام مي‌گردند:
مشمولين مرحله دوم ثبت نام و اجرا
كليه اشخاص اعم از حقيقي و حقوقي، صرفنظر از ميزان فعاليت، كه مشمول مرحله اول ثبت نام در نظام ماليات بر ارزش افزوده نگرديده بوده‌اند، شاغل به فعاليت در هر يك از موضوعات مندرج در بند (الف) ماده (96) قانون ماليات‌هاي مستقيم (بجز فعاليت‌هاي معاف موضوع ماده 12 قانون ماليات بر ارزش افزوده) به شرح زير، مشمول مرحله دوم ثبت نام و اجراي اين نظام مالياتي مي‌باشند:
1.كارخانه‌ها و واحدهاي توليدي كه براي آنها جواز تأسيس و پروانه‌ي بهره‌برداري از وزارتخانه‌ي ذيربط صادر شده يا مي‌شود؛
2.بهره‌برداران معادن؛
3. ارائه دهندگان خدمات حسابرسي، حسابداري و دفترداري و همچنين خدمات مالي؛
4. حسابداران رسمي شاغل و موسسات حسابرسي عضو جامعه حسابداران رسمي ايران؛
5. ارائه دهندگان خدمات مديريتي و مشاوره‌اي؛
6. ارائه دهندگان انواع خدمات انفورماتيك، رايانه‌اي اعم از سخت افزاري، نرم افزاري و طراحي سيستم؛
7. متل‌ها و هتل‌هاي سه ستاره و بالاتر؛
8. بنكداران، عمده فروش‌ها، فروشگاه‌هاي بزرگ، واسطه‌هاي مالي، نمايندگان توزيع كالاهاي داخلي و وارداتي و صاحبان انبارها؛
9. نمايندگان موسسه‌هاي تجاري و صنعتي، اعم از داخلي و خارجي؛
10. مؤسسات حمل و نقل موتوري و باربري داراي مجوز از مراجع ذيربط، زميني، دريايي و هوايي باربري (به استثناء واحدهايي كه صرفاً به امر حمل و نقل مسافر اشتغال دارند)؛
11. مؤسسات مهندسي و مهندسي مشاور؛
12. مؤسسات تبليغاتي و بازاريابي.
بنا به اختيار حاصل از ماده (18) قانون ماليات بر ارزش افزوده و با توجه به اين كه ثبت نام و آموزش موديان مشمول مرحله دوم ثبت نام و اجراي اين نظام مالياتي تاكنون در سه مرحله به انجام رسيده است، تاريخ اجراي نظام ماليات بر ارزش افزوده در رابطه با موديان مشمول مرحله دوم ثبت نام به شرح زير اعلام مي‌گردد:
موديان مشمول مرحله دوم ثبت نام و اجراي نظام ماليات بر ارزش افزوده، مكلف به اجراي كليه مقررات وتكاليف قانون ماليات بر ارزش افزوده، از جمله صدور صورتحساب، محاسبه، درج و وصول ماليات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه و همچنين تسليم اظهارنامه و پرداخت ماليات و عوارض متعلقه به صورت دوره‌اي، از تاريخ اول مهر ماه سال هزار و سيصد و هشتاد و هشت (1/7/1388) مي‌باشند
با عنايت به موارد فوق، ضمن تشكر از ثبت نام و شركت در برنامه‌هاي آموزشي مرحله دوم اجراي اين نظام مالياتي توسط اكثر مشمولين اين مرحله، موارد زير به فعالان اقتصادي اعلام مي‌گردد:
1. آن دسته از فعالان اقتصادي مشمول مرحله دوم كه تاكنون اقدام به تكميل فرآيند ثبت نام خود در اين نظام مالياتي ننموده‌اند، بايستي حداكثر تا تاريخ 31/6/1388 با مراجعه به سامانه اينترنتي عمليات الكترونيكي ماليات بر ارزش افزوده به نشاني www.eVAT.ir اقدام به تكميل عمليات پيش ثبت نام و مراحل بعدي ثبت نام خود بنمايند.
2. آن دسته از تشكل‌هاي صنفي و فعالان اقتصادي كه متقاضي استفاده از دوره‌هاي آموزشي رايگان اين نظام مالياتي مي‌باشند، درخواست كتبي خود را با ذكر نام شركت كنندگان به نمابر 88920411 (021) ارسال نمايند تا ترتيب شركت ايشان در اين دوره‌‌ها داده شود.
3. جهت كسب اطلاعات بيشتر در رابطه با اين نظام مالياتي و اطلاع از قانون، مقررات و فرآيند اجرائي مربوطه، فعالان اقتصادي و ساير ذينفعان و علاقه مندان مي‌توانند به پايگاه اطلاع رساني اين نظام مالياتي به نشاني www.VAT.ir مراجعه فرمايند.
4. سوالات و استعلامات فني در رابطه با اين نظام مالياتي از طريق ادارات كل امور مالياتي استان‌ها (كه فهرست آنها از طريق نشاني www.eVAT.ir/VATDirs در دسترس مي‌باشد) و همچنين از طريق ستاد معاونت ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي كشور (88920411-021) كتباً پاسخ داده مي‌شود.
5. واحدهاي خدمات موديان اختصاصي ماليات بر ارزش افزوده (كه نام و نشاني آنها از طريق پايگاه اطلاع رساني به نشاني www.eVAT.ir/VAToffices در دسترس مي‌باشد) در كليه استان‌ها و شهرستان‌هاي كشور آماده ارائه كليه خدمات مورد نياز در رابطه با اين نظام مالياتي مي‌باشد.
شايان ذكر است برابر اطلاعيه‌هاي قبلي سازمان مشمولين مرحله اول ثبت نام و اجراي نظام ماليات بر ارزش افزوده به شرح زير اعلام گرديدند:

مشمولين مرحله اول ثبت نام و اجرا
تاريخ اجرا در مورد اين دسته از مشمولين: 1/7/1387


1. كليه واردكنندگان
2. كليه صادركنندگان
3. كليه فعالان اقتصادي با مجموع فروش كالاها و ارائه خدمات بيش از سه ميليارد ريال در سال 1386 و يا بيش از يك ميليارد و دويست و پنجاه ميليون ريال در پنج ماهه اول سال 1387 (واحدهاي صنفي كه داراي شخصيت حقيقي بوده و تابع شوراي اصناف كشور مي‌باشند از اين بند شرايط مشموليت مرحله اول ثبت نام مستثني گرديدند)
تذكر بسيار مهم: مشمولين واجد شرايط مرحله اول حتي در صورت انطباق با شرايط مشموليت مراحل دوم و بعدي ثبت نام اين نظام مالياتي، جزو مشمول مرحله اول ثبت نام و اجراي اين نظام مالياتي محسوب مي‌گردند.
اين اطلاعيه به منزله ابلاغ به ادارات كل امور مالياتي و ماليات بر ارزش افزوده سراسر كشور محسوب مي‌گردد.
 

روابط عمومي سازمان امور مالياتي كشور

سامانه اطلاع رسانی مالیات بر ارزش افزوده امور مالیاتی کشور

به سامانه اطلاع رسانی مالیات بر ارزش افزوده خوش آمدید

لینک های مفید

مالیات بر ارزش افزوده     |     معرفی مدیران     |     سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده     |     سوالات متداول     |     ارتباط با ما


                       

 طراحی و اجرا :  واحد توسعه سامانه های مالیات بر ارزش افزوده

1398 - 2019 ©